Česká verze English version

Tipy na výlet

Razovské tufity

K razovskému tufitovému lomu se dostanete pěšky od parkoviště na konci vesnice Razová, když při cestě z Bruntálu po silnici 452 v jejím centru odbočíte doprava. K tomuto parkovišti je od naší chalupy cca 20 km. Od parkoviště pokračujte pěšky po silnici, která končí ve vodě přehrady Slezská harta a v horkém létě je to příjemný vstup ke koupání. K lomu ale musíte odbočit vpravo o chvíli dříve a dojtete k němu cca po 600 m, kdy se vám otevře nádherné prostředí ideální pro nedělní piknik.

Studánka pod Anenským vrchem

Vzdálenost: 8 Km

Při cestě z Anenského vrchu na křížení aleje a úzké asfaltové cesty se vydejte vpravo a asi po 200m dojdete ke studánce pod lípami.

Anenský vrch nad Andělskou Horou

Vzdálenost: 8 Km

Pokud se z Andělské Hory vydáte po červené značce která směřuje přes Anenský vrch do Vrbna projdete na kopci za Andělrkou Horou krásnou lipovou alejí a přijdete ke kostelu Sv.Anny.

Kaple sv. Josefa v Podlesí

Vzdálenost: 5 Km

Máte-li chuť na kratší procházku v délce asi 2 hodin, vydejte se z chalupy u Bednářů do kopce k obecnímu úřadu. Zde zahněte vpravo směrem k hřišti za úřadem. Pěšinou za hřištěm se vydejte kolem třech domů směrem do polí a dále po loukách k Nové Rudné směrem na Malou Morávku. Je to příjemnější varianta, než jít po asfaltové cestě. Když dojdete k rozcestníku za železniční zastávkou Nová Rudná, dejte se dál po cyklostezce 6079 směrem od silnice a po necelých 2 kilometrech přijdete ke kapli. Pokud se chcete podívat dovnitř kaple, kontaktujte sympatické manžele v usedlosti asi 100 m pod kostelíkem.

Copyright © 2012 Chalupa u Bednářů | Programing by Webové studio Xlibris.cz | Valid XHTML 1.0! | Valid CSS!   .